Loading

wait a moment

Se zimou přichází trápení se startováním automobilu

V zimě dostává naše autobaterie zabrat. Vlivem mrazu rychle ztrácí kapacitu. Není nic příjemného, když spěcháme a při odjezdu zjistíme, že se nikam nejede. Baterie ani nebleptne. Někdy stačí její rychlé dobití. Jindy, zejména pokud absolvujeme jenom kratší cesty, je lepší baterii dobít nabíječkou do plné kapacity. Avšak životnost baterie není věčná a jednou za čas nás čeká její výměna.

Životnost autobaterie ovlivňuje celá řada faktorů

Kvalitní musí být především samotná baterie, ale i dobíjecí soustava vozidla. Na tu však obvykle vliv nemáme. Baterie musí mít dostatečnou kapacitu pro náš typ vozidla a je nutné, aby byla pravidelně a správně dobíjená. Překvapivě je používaná baterie na tom lépe než ta, která delší čas stojí. Problematické jsou zejména mrazy kolem -20 °C, kdy necháme odstavené auto týden nebo dva. Obsažená kyselina se stáhne do desek baterie. V článcích však zůstane přítomna voda. Ta když zmrzne, velice často nenávratně poškodí autobaterii. Na životnosti baterie se dále podepisuje charakter naší jízdy, množství startů, ale i různá zařízení, která jsou z ní v automobilu napájena – hudební souprava, bezpečnostní alarm automobilu apod.

Když je čas na novou autobaterii

Každý majitel automobilu se obvykle setká s nutností ji vyměnit. Jde o velice snadnou záležitost, kterou zvládne i naprostý laik. Nemusíte kvůli tomu do servisu. Tam vám sice umí baterii změřit a říct vám, v jakém je stavu, následně vám ale obvykle prodají novou za velice nadhodnocenou cenu. Kvalitní autobaterie podle typu auta si lze koupit i v e-shopu Nekvinda-obchod.cz. Jakou baterii potřebujete, poznáte podle parametrů na své staré autobaterii. Rádi vám poradí i přímo v e-shopu.

Nekvinda – specialista nejen na zemědělskou techniku

Firma Nekvinda – Zemědělská technika a.s. provozuje kvalitní e-shop nejen pro zemědělské firmy. Dobré ceny oslovují i motoristy. Firma rovněž nabízí pneumatiky nebo zahradní techniku. Zákazníky vyhledávaným sortimentem je svařovací materiálSvařovací dráty i elektrody různých typů lze pořídit v e-shopu opět velice výhodně. Například svařovací drát lesklý G 102 4,0 mm v balení 5 kg koupíte za 579,25 Kč bez DPH (700,89 Kč s DPH). Veškeré zboží v e-shopu je skladem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *