Loading

wait a moment

Způsoby, jak efektivně bojovat s neukázněnými řidiči

Mezi řidiči se občas najdou tací, kterým dodržování jednoduchých pravidel spojeným s užíváním vozidla dělá obrovský problém. To pak samozřejmě vytváří mnoho nepříjemností nejen pro ně samotné, ale i pro okolí. Otázkou je, jak se těmto řidičům dá v páchání jednotlivých přečinů úspěšně zabránit. Jedno je ale jisté, možnosti tu jsou!

Nejčastější přečiny neukázněných a drzých řidičů:

  • nedodržování rychlostních omezení
  • ignorování dopravních značek
  • parkování na zakázaných místech a soukromých parkovištích
  • řízení pod vlivem alkoholu

Nedodržování rychlosti je opravdu asi přestupek s největší četností mezi obyvateli České republiky. S tímto nešvarem se ale dá na pozemních komunikacích, ale i soukromých pozemcích, celkem efektivně bojovat.

K tomu nám dopomůžou zpomalovací prahy, které řidiči nedovolí překročit rychlost, ale naopak jej nutí dát nohu z plynu. Samozřejmě je nejde pokládat na všech silnicích s rozestupem jednoho metru, ale na některých místech (obytné zóny, před přechody, před nepřehlednou zatáčkou ve městě) se jejich přítomnost jistě setká s pozitivními ohlasy široké veřejnosti.

Věc, kterou bohužel nemůže nikdo z nás ovlivnit, je naprosté ignorování dopravního značení některými řidiči. Pokud se nebudou hrozit možných tvrdších postihů, zřejmě s tím nic nenaděláme. Bohužel. A většinou si následky tohoto jednání odnášejí právě ti, kteří vše dodržují, jak mají. Ostatně jako v drtivé většině podobných případů.

Parkovacích míst je všude málo (alespoň těch bezplatných). Proto se občas řidič rozhodne nedbat dopravní značky anebo přechodu pro chodce a zastaví na místě, kde jednoduše stát nesmí. Tím se vystavuje riziku pokuty a následného odtažení vozidla, které rozhodně není levnou záležitostí.

Parkování na soukromých parkovištích pak také není ničím ojedinělým. S tím ale majitelům areálů může pomoci parkovací zábrana, kterou těmto řidičům vjezd zamezí. Bez výjimek.

Řízení pod vlivem alkoholu se pak nedá v zemi pivařů snad ani divit. I když se jedná o možná nejhorší přečin ze všech zmíněných, který může mít za následky i zbytečné ztráty na životech.

Braňme se tedy způsoby, které jsou nám na trhu dopravního příslušenství nabízeny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *