Loading

wait a moment

Zlaté a stříbrné mince jako investice i rodinné dědictví

Do čeho vložit své peníze? Vždycky je nejlepší je diverzifikovat, tedy nevsadit na jeden investiční produkt, ale pěkně je rozdělit. S částí zariskovat na burze, další část dát na spořicí účet, nějakou poměrnou část třeba na termínovaný vklad. A za zbytek můžete nakoupit investiční stříbro a zlato.

Spousta lidí si ještě myslí, že investiční zlato a stříbro jsou variantou pro zbohatlíky. Opak je však pravdou. Svou zlatou cihlu nebo minci si dnes může koupit každý, a to pohodlně online. Otevřete si e-shop českého prodejce AuPortal.cz, vyberete si a objednáte. Zboží dorazí až k vám domů.

Peníze ve zlatě a stříbře se vám neztratí

Hodnoty zlata i stříbra dlouhodobě rostou. Krátkodobě se možná objevují výkyvy, ale v delším časovém měřítku moc ne. Navíc se zásoby těchto drahých kovů tenčí, takže dává smysl, že jejich cena bude růst i nadále a rozhodně nebudete mít problém najít někoho, kdo je od vás vykoupí.

Jestli plánujete investovat na kratší dobu, řádově do deseti let, poohlédněte se na AuPortal.cz po investičních zlatých slitcích. Pokud uvažujete o delším čase, zaměřte se i na mince. Cena u nich totiž významně koreluje se stářím. Pokud byste si dnes koupili minci a za půl roku ji chtěli prodat, proděláte. Vaše děti ji ovšem jednou mohou prodat za několikanásobek.

Mince je hezký dárek i dědictví

Investiční zlaté slitky jsou pěkné, ale mince mají tak nějak větší kouzlo. Zdobí je totiž pěkné motivy. Zlatá nebo stříbrná mince může být moc hezkým dárkem k narozeninám, složeným státnicím a jiným životním příležitostem. Kdo ví, třeba se bude v rodině předávat z generace na generaci, a až bude někdo ve finanční nouzi, pomůže mu. Nebo myslíte, že vaši potomci rozumně počkají, dokud její hodnota nedosáhne skoro astronomických výšin? I to se může stát.

Povedené a oblíbené jsou například mince z Lunární série II, které vydává australská mincovna v Perthu. Každoročně přibývá další kousek podle toho, jaký rok slavíme podle čínského kalendáře. A jelikož letos máme rok vepře, je k dostání zlatá mince Year of the Pig 1 oz. Bylo by moc hezké udělat si z toho tradici a každoročně pořídit jednu minci do sbírky, že? Nemusíte se ale omezovat jen na Lunární sérii II. Hezkých mincí je spousta, v různých cenových hodnotách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *