Loading

wait a moment

Přirozený crossover KIA a jeho výhody

Kategorie automobilů typu crossover je určitým přechodem mezi běžnými městskými vozy vyšší nosnosti a SUV, tedy vozy určenými především pro off-road cestování. Primární charakteristikou crossover vozů je zvýšený podvozek, který zlepšuje jízdní vlastnosti i na nerovných površích a horších vozovkách, což rozhodně potěší zejména v zástavbě s málo udržovanou vozovkou.

Výhody crossoverových vozů

Vedle zvýšeného podvozku umožňujícího snadněji překonávat překážky a nerovnosti nabízí crossover v porovnání s SUV řadu dalších výhod, které využijete především ve městě. Jedná se o kompaktní design a prostorný interiér s moderními prvky, a především pak o pokročilé technologie pohonu, jež výrazně snižují spotřebu a odstraňují tak velké nevýhody SUV vozů užívaných ve městě. Na rozdíl od SUV má také většinou náhon na všechny čtyři kola, což sice snižuje schopnosti terénní jízdy, v městských podmínkách je ovšem výhodnější. V současné době je možné pořídit také crossover v eko úpravě s hybridním pohonem s velmi příznivým vlivem na životní prostředí a nižší spotřebou paliva.

Standardně jsou rozlišovány čtyři hlavní třídy crossover, které navazují především na prostornost interiéru a celkové konstrukční řešení karoserie. Vybíráte-li crossover s ohledem na velikost prostor pro pasažéry a úložné kapacity, můžete se orientovat stejným způsobem jako u běžných osobních automobilů, jelikož vychází ze stejných základních modulových konfigurací. Lze si tak volit crossovery malé i rodinné na spektru velmi malých subkompaktů, kompaktů, vozů střední velikosti nebo kombi.

Moderní technologie pro přirozené řízení

Vývoj crossoverů jako samostatné kategorie městských vozidel se zaměřují především na dosažení optimálních jízdních vlastností s intuitivním ovládáním. Jedním z takových vozů je i nová KIA Niro. Kromě toho, že je možné ji pořídit také v hybridním provedení, implementuje řadu pokročilých technologií, které činí jízdu plynulejší a bezpečnější. Díky specifickému designu exteriéru s aerodynamickými prvky a pohodlnému řízení je tento model ve výhodné hybridní úpravě považován za přirozený crossover charakteristický rychlou reakcí ovládání nejen na vlastní úkony řidiče, ale také na okolní prostředí. Pokročilé řídicí funkce zahrnují především automatizované systémy brzdění, řešení pro sledování mrtvého úhlu či jízdní dráhy (dle silničního značení nebo aktuální dopravní situace) či úspornou stop-start funkce. Provedení interiérových prvků přidává na pohodlí řidiče i pasažérů, které je podporováno technickým vybavením palubní desky. Asistent a tempomaty jsou plně automatizované a komfortní s radou moderních doplňků a přidaných funkcí, jež z crossoveru dělají ideální osobní vůz pro krátké cesty po městě i delší výjezdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *