Loading

wait a moment

Pojistka pro potápěče lze v dnešní době sjednat jednoduše i přes internet

Jedete na dovolenou a nechcete dlouho řešit cestovní pojištění. A vlastně ani nemusíte, protože online prostředí nabízí nové možnosti a není tedy bezpodmínečně nutné chodit na pobočku a stvrzovat celou dohodu vlastnoručním podpisem. Tento postup patří dvacátému století, ale dnes jsme už v tom jednadvacátém, kde se všechno mění nejen díky internetu, ale i poměrně dost silné konkurenci na trhu.

Středozemní moře nebo raději někam za exotikou?

Možností, kam cestovat za potápěním a poznáváním nádhery podmořského světa, jenž hraje všemi barvami, máte v dnešní době skutečně víc než dost. Omezení jsou jen finanční a časové, o žádných dalších však mluvit nemůžeme – takže cestu je třeba přizpůsobit jen volným dnům a také stavu peněženky. Azurová hladina, pestrobarevné rybky a doslova ráj na zemi, i tak by se dal pojmenovat svět tam na dně.

Rizika však čekají všude, a to nejen s kyslíkovou bombou na zádech, takže není radno podcenit pojištění pro potápění v zahraničí. Někdy stačí jen vteřina a nehoda je na světě, lékařské výlohy bez vhodně nastavených pojistných podmínek pak mohou šplhat klidně i do řádu statisíců korun…

Příplatek za riziko? Na trhu už běžná praxe

Chystáte se na potápění v hloubce nad 40m? V takovém případě je nutné zvážit pojistku také, a to i kdyby byla za příplatek – dnes už je standardem, že pojišťovna bude v takovém případě jednat a nebude a priori odmítat dohodu, když pojedete za podobným rizikem.

Počítat musíte jenom s tím, že nic není na světě zadarmo a pojištění podobných aktivit nebude v žádném případě zahrnuto již v základní ceně. A mimochodem, věděli jste, že kromě hlubinného potápění nebo kanoistice na divoké řece existují i další extrémní sporty? Nad většinou z nich ale určitě budete přímo kroutit hlavou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *