Loading

wait a moment

Permanentní makeup „Pudrové obočí“ je oblíbenou alternativou klasického microbladingu. Prozradíme, v čem se liší a proč volit tuto variantu

Krásné obočí pomáhá utvářet strukturu vašeho obličeje a je jednou z prvních věcí, kterých si lidé na vaší tváři všimnou. Obočí je dnes zkrátka základ atraktivního vzhledu. Jedním ze způsobů, jak mu dát patřičný punc je právě permanentní makeup „pudrové obočí“, tato velice populární alternativa k takzvanému microbladingu. Zajímá vás toto téma či uvažujete přímo o podstoupení této procedury? Pak čtěte dál!

Permanentní makeup „Pudrové obočí“ – co jej dělá unikátním? 

 • Tato technika patří mezi semi-permanentní kosmetické procedury – ano, název permanentní je částečně zavádějící, neboť výsledky zákroku s vámi nezůstanou po zbytek života, nýbrž zhruba po dobu dvou let.
 • Spočívá v manuální aplikaci pigmentu do svrchní vrstvy pokožky za pomoci speciální jehly, a to převážně takzvanou „tečkovací technikou“ oproti běžnému microbladingu, při němž se pigment aplikuje v delších linkách, připomínající individuální chloupky.
 • Tečkování bývá navíc doplněno takzvaným „ombre efektem“, tedy stínováním, při němž se vytváří přechody mezi světlejšími a tmavšími odstíny obočí.
 • Výsledný efekt tak více připomíná pudrované obočí, od čehož procedura odvozuje své jméno.
 • Ve srovnání se standardním microbladingem také trvá výsledek o něco déle – zhruba výše zmíněné dva roky.

Pozor, microblading a pudrové obočí nemusí být nutně vzájemně výlučné, obě techniky lze kombinovat! Jemné chloupkové črty mikrobladingu se mohou doplnit pudrovým stínováním, čímž vznikne velice přirozeně působící obočí!

Pro koho je procedura vhodná a pro koho ne?

V podstatě každý může těžit z efektu pudrového obočí, zajásat mohou ale zejména lidé s mastnějšími typy pleti. Pro ty totiž běžný microblading nebývá natolik efektivní metodou – pigmentové čárky u nich mají tendenci se rozpíjet a nedržet požadovaný tvar, což se u této procedury stát nemůže.

Existují ale i případy, kdy se tuto proceduru podstoupit nedoporučuje, a to zejména lidem:

 •         trpícím cukrovkou
 •         trpícím rakovinou, epilepsií, nebo poruchami imunity
 •         s nízkou srážlivostí krve, případně lidem beroucím léky na snížení srážlivosti krve
 •         s chřipkou či virovým onemocněním
 •         s kožními chorobami jako je lupénka a další
 •         s nedávným opálením
 •         kteří přednedávnem podstoupili Botoxové injekce či estetické výplně kůže

Jak celý proces probíhá? 

Před samotným zákrokem se klient se specialistou na konzultaci domluví na požadovaném tvaru i barvě obočí.

Na počátku celé procedury je příprava obočí odstraněním přebytečných chloupků, které se běžně provádí nití či vzácně i pinzetou, ačkoliv tento druhý postup se ne úplně doporučuje. Na oblast je následně aplikován krém, fungující jako lokální anestetikum. Oblast obočí je mezitím ještě jednou přeměřena a zkontrolována, načež se přistoupí k samotné pigmentaci, která je prováděna speciálním perem zakončeným jehličkou, která pigment nanáší. Jak již bylo zmíněno výše, pudrové obočí se provádí tečkováním, oproti dlouhým tahům užívaným v microbladingu.

 Po proceduře je nutno dodržovat pokyny k následné péči a s největší pravděpodobností bude třeba celý výkon zopakovat ještě podruhé pro lepší uchycení pigmentu i korekci případných nedostatků. Celkový výsledek ale stojí za to a navíc vám vydrží ještě dlouho poté!

Tolik k procesu pudrového obočí – snad jste se dozvěděli něco nového!

Která z obou technik mikropigmentace obočí by vám více vyhovovala – microblading či pudrové obočí? A proč? Můžete se pustit do debaty v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *