Loading

wait a moment

Odškodnění zaměstnance za pracovní úraz

Neštěstí nechodí po horách ale po lidech a i když si to nikdo nepřeje, občas dojde u zaměstnance ke zranění, které by mohlo být kvalifikováno jako pracovní úraz. Ve skutečnosti dochází v ČR k desítkám tisíc úrazů každý rok. Zranění zaměstnance sebou přináší mnohé komplikace. Kromě nutnosti platit zaměstnanci plnou mzdu po celou dobu léčení, můžete se dočkat i žaloby o odškodnění, například o náhradu za bolest a ztížení společenského uplatnění.

Vyhledejte pomoc odborníka na pracovní právo

V případě pracovních úrazů může jít o poměrně vysoké sumy, takže pokud máte pocit, že se vše neodehrálo vše tak, jak zraněný zaměstnanec tvrdí, neváhejte a vyhledejte pomoc advokáta na pracovní právo. Nejjednodušší způsob je zadat do seznamu či Googlu heslo advokát pracovní právo Praha a z nalezených výsledků si vybrat. Další možností je obrátit se přímo na prověřeného odborníka, jakým je bezesporu advokát pracovní právo – David Borovec, který vede advokátní kancelář BOROVEC LEGAL, která se na pracovní právo dlouhodobě specializuje a má v tomto oboru skvělé výsledky.

Zajistěte si svědky a vše zaprotokolujte

V mnoha případech se stává, že si zaměstnanec, který utrpěl pracovní úraz, později situaci trochu přibarvuje, s cílem získat co největší odškodnění. Vždy si proto co nejdříve zajistěte výpovědi svědků a účastníků události. Celou událost důkladně zaprotokolujte a nechte podepsat všemi zúčastněnými. Zajistíte si tak podklady pro eventuální soudní spor. Advokát vám poté kvalifikovaně poradí jak v případě takového úrazu postupovat, kdy zaměstnanci vznikne nárok na odškodnění a jakých náhrad se může nárok týkat.

Co dělat pokud zaměstnanec není pokojen s řešením pracovního úrazu

V případě, že se situace vyhrotí natolik, že nebude možné smírné řešení, se pravděpodobně nevyhnete soudnímu sporu. Pomoc advokáta, zkušeného v oboru pracovního práva je v takovém případě neocenitelným prostředkem, jak zajistit ochranu svých práv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *