Loading

wait a moment

Nebankovní půjčky jsou populární u neplatičů

Jedna kaňka a banka už vám nepůjčí. Lidé se špatnou bonitou se tak často obracejí právě k nebankovním institucím, které každou žádost posuzují individuálně.

Banku si celá řada lidí představuje jako instituci, která má celou řadu restrikcí. Zejména v případě, kdy klient žádá o půjčku. Nebankovní úvěr na podnikání ovšem tak přísné restrikce nemá. Proto je oblíbený nejen u začínajících podnikatelů, ale i běžných lidí.

Ověření v registrech

Pokud se budeme bavit o celém nebankovním sektoru, ne pouze o tom podnikatelském, dojdeme k zajímavým zjištěním. Nikoliv však překvapivým. Podle dostupných dat po nebankovních půjčkách sahají především klienti s nízkou bonitou. Tedy takoví, kteří mají špatnou minulost. Mohou mít kaňku v podobě nezaplacené hypotéky, úvěru na auto či jiném nedoplatku. Nebankovní instituce v tomto případě slouží jako poslední výspa pro všechny, kterým už nikdo jiný nepůjčí.

To ale neznamená, že by si takovéto klienty instituce předem neproklepli. Ověřují především výpisy z bankovního registru klientských informací (BKRI) a z nebankovního registru klientských informací (NRKI). Pokud v nich ale máte zápis, nemusíte se obávat. Neznamená to automatické zamítnutí žádosti. Každá instituce totiž posuzuje své klienty individuálně na základě jejich aktuálního stavu.

Půjčka se zástavou?

Pokud ale budete mít zájem o nebankovní úvěr pro podnikatele, připravte se na to, že po vás bude chtít nebankovní instituce záruku splacení. To ve většině případů znamená zástavu v podobě nemovitosti nebo jiných cenností. Této proceduře se dá v některých případech předejít, pokud má firma nebo klient dobrou minulost a dostatečný krytí v podobě nemovitého majetku.

U krátkodobých půjček také nemusíte mít strach, že byste museli zastavit svůj dům. Takovéto půjčky ale často jsou výrazně nižší než v případě podnikatelských úvěrů. Hodí se tak především pro pokrytí nenadálých výdajů v domácnosti nebo k dalším nezbytným poplatkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *