Loading

wait a moment

Maximálně odolné hliníkové profily s všestranným využitím

Hliník je v poslední době velmi vyhledávaným stavebním materiálem. Jeho popularita je opřena především o jeho základní vlastnosti, jakými jsou pevnost, lehkost a odolnost. 
Hliník jako materiál v současné době nachází velmi široké uplatnění, a zdaleka se nejedná jen o stavebnictví jako takové. Své čestné místo má v letectví, strojírenství, automobilovém průmyslu, a protože se také jedná o skvělý vodič, tak i v elektrotechnice. A tušili jste, že hliník se nachází i v zemské kůře? Dokonce v ní je třetím největším zastoupeným prvkem.

Maximálně odolný

Hlavní předností tohoto ušlechtilého kovu bílošedé barvy je spolu s jeho nízkou hmotností vysoký stupeň chemické odolnosti. Z toho důvodů byl v minulosti až do okamžiku objevení jeho zdravotní závadnosti využíván pro výrobu nádobí a příborů. Zatímco s hliníkovým nádobím se pro jeho zdravotní závadnost už nesetkáme, alobal své místo v kuchyních hospodyněk má stále. Při pečení se stále jedná o jednu z nejoblíbenějších pomůcek.

Hliník ve stavebnictví

Největší zastoupení hliníku samozřejmě najdeme ve stavebnictví, ať již se jedná o hliníkové střechy, které jsou maximálně odolné proti korozi, mrazu i mechanickému poškození. A protože jsou lehké, nezatěžují krovy. Pro nízkoenergetické domy a dřevostavby jsou tak přímo ideálním řešením.

Praktické hliníkové profily

Dalším stavebníky vyhledávaným produktem jsou lisované hliníkové profily, z nichž se zase vyrábějí například okna a dveře. Jsou-li v hledáčku vašeho zájmu opravdu kvalitní okna, o která se navíc téměř nebudete muset starat a přitom vám budou sloužit téměř až na doživotí, zvažte okna hliníková. Podobnými kvalitami oplývají i hliníkové dveře. Ty jsou téměř nerozbitné a zloději těžko překonatelné.

Masivní stavební konstrukce

V moderních celoskleněných objektech pevné hliníkové profily dokonce tvoří základ konstrukce stavby. I slunolamy na těchto objektech, které zabraňují přehřívání interiéru budov, jsou z hliníkových profilů. Stejně jako moderní garnýže a radiátory.

Zimní zahrady, skleníky i bazénová zastřešení

Hliníkové profily jsou však základním stavebním materiálem i při stavbě bazénových zastřešení, zimních zahrad, skleníků a dalších drobných zahradních staveb. Nabídka trhu je v tomto segmentu poměrně bohatá. Například na e-shopu tme.cu najdete hliníkové profily všech dostupných rozměrů, tvarů i barev.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *