Loading

wait a moment

Kámoška na dlouhé letní i zimní večery – dámská mikina

Od posledního tématu, kde jsem probírala malé společenské kabelky, se posuneme k něčemu sportovnějšímu – dámským mikinám. Už o mně určitě víte, že jsem spíš sportovní než elegantní typ, i když ženštější kousky už byste v mé skříni také našly. Pravda ale je, že pohodlné outfity, které tak ráda nosím kvůli svým každodenním tréninkům, se prostě bez mikiny neobejdou a kolikrát ani taneční úbor samotný.

Historie mých dámských mikin

Když jsem byla malá, teda když jsem chodila do školky a na první stupeň, navlékala mě mamka do mikin téměř neustále. Tenkrát jsem je neměla ráda. Víte co, dostávala jsem je a když jsem měla narozeniny, byly mikiny právě takové ty velké a zároveň měkké dárky, které žádné dítě nechce, protože tuší, že v nich není krabice s hračkou, ale oblečení, což vás, pokud vám je pět, fakt netankuje. Navíc spousta mých mikin byla křiklavě barevných a z všemožnými nášivkami a potisky. A mně se tenhle styl fakt nelíbil, i když jsem byla malá. Věřte nebo ne. 

Mikina byla jeden z prvních kousků, který jsem si sama koupila

Když už ale mamka uznala, že jsem dost velká na to, abych si oblečení vybírala sama, byla paradoxně mikina jeden z prvních kousků, který jsem si koupila. Možná to byl nějaký zvyk, možná to, že tehdy už jsem opravdu často tančila a začala vnímat to, že pohodlné oblečení je prostě fajn, když se domů dostanete až večer. Nebyla to ale žádná křiklavě růžová bláznivina s fialovým koníkem, ale jednoduchá šedá mikina bez potisku. 

Dneska vlastním mikin opravdu hodně a některé z nich dokonce mají i potisk – o tom se rozepíšu později. Mám mikiny propínací, i ty, co se jenom přetahují přes hlavu. S kapucí i bez kapuce. Všechny v mých oblíbených neutrálních barvách – šedé, černé a tmavě modré. Mám ráda i béžovou, ale po tom, jak dopadla jedna taková světlá mikina v horším počasí, jsem od ní raději upustila.

Proč je vlastně dobrý alespoň několik mikin mít? 

Mám pro vás hned několik odpovědí, kromě pohodlnosti, kterou jsem už zmiňovala. Tak za prvé: pokud preferujete sportovní styl, nemůžete prostě s mikinou sáhnout vedle a bude se vám hodit naprosto ke všemu. O její praktičnosti se můžete přesvědčit třeba tady. Ať už máte na sobě rifle a tričko, nebo třeba tepláky, legíny a šortky, nebudete prostě vypadat divně. Možná nebudete jako z přehlídkového mola, ale rozhodně vás nikdo neobviní z toho, že vám jednotlivé kousky neladí. Někdo by možná namítal, že sice ladit budete, ale rozhodně nebudete za slečnu. Já s tím nesouhlasím. S dnešní širokou nabídkou seženete spoustu slečinkovských mikin, jako třeba na Nerio. 

Za druhé: neznám nikoho, na kom by mikina vypadala vyloženě ošklivě. Třeba ségra nosila mikiny celé své dospívání údajně kvůli tomu, že jí bylo líto, že nemá žádné prsa a prý to v ní šlo dobře schovat. Mikiny občas nosí i Lily, když se jí nechce přemýšlet, co na sebe, a ta zase tvrdí, že v nich schová kdejaký svůj nedostatek. Jen pozor na to, abychom se tou jednoduchostí a pohodlností nenechaly moc uklidnit a hodily na sebe mikinu a o celkový vzhled se nestaraly. 

A konečně za třetí, a tím se dostávám zpátky k potiskům. Mikina je prostě super kousek, kterým můžete svému okolí dát najevo, co máte rády. Pokud fandíte nějaké skupině, zpěvákovi, filmu, či seriálu nebo jste třeba členem nějakého sportovního týmu, můžete se spolehnout na to, že mají svoji mikinu. 

No a abych se přiznala, i přes svůj odpor k přílišným potiskům několik takových mikin mám. Dají se totiž pořídit i ve velice decentních variantách. A už jsem díky nim zažila několik fajnových seznámení. Není prostě nad to, když se v MHD seznámíte s fajn klukem, který poslouchá tu stejnou kapelu, co vy a dá se s vámi do řeči proto, že to vidí na mikině. Nemyslíte? 😊 

Budu moc ráda, pokud máte podobnou zkušenost a svěříte se mi s ní v komentech, stejně jako s tím, jaká mikina je vaše oblíbená. Tak ahoj příště!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *