Loading

wait a moment

Jak se vyrábí puzzle Ravensburger, ale i další?

Puzzle patří mezi nejoblíbenější skládačky či hlavolamy. Jsou to hračky pro děti i zábava pro dospělé. Poskládat obrázek rozřezaný na destičky různých tvarů láká každého z nás. A i ti, kdo si sami puzzle nekoupí, jakmile je vidí někoho skládat, zasvědí je dlaně, zapnou mozek a „nenechavé“ ručičky již zkouší přiložit dílek k dílu. Víte ale, jak se puzzle vyrábí?

Kvalita puzzle se liší a ty levné nás mohou pěkně pozlobit

Nechceme si koupit puzzle s již poškozenými dílky, které by pak pokazily celkový efekt slepeného obrazu. Větší skládačky, obvykle puzzle 1000 a větší, již totiž nerozebíráme, ale necháváme si je jako obrázek. Stačí je složené zalít vhodným lepidlem, pak třeba zarámovat, nebo pouze podlepit lepenkou a pověsit. U puzzle pro děti musíme dbát na výběr kvalitních puzzle ještě více. Dítě neumí s dílky zacházet jemně. Když nenajde řešení hlavou, zkusí to vyřešit silou. Proto je důležité puzzle vybírat adekvátně věku a hledět též na kvalitu provedení. U 3D puzzle je to podobné. I když jsou pro starší, musíme počítat s tím, že se mohou při stavění snáze poškodit. Proto je zapotřebí opět hledět na co nejkvalitnější výběr. Jak se tedy vyrábí jedny z nejkvalitnějších puzzle vůbec?

Jestli hledáte skutečně výběrové puzzle, najdete je pod značkou Ravensburger

Jde o německou značku, která je považována za vůbec nejznámější brand v oblasti výroby a prodeje puzzle na světě. Je to dokonce jedna z nejznámějších značek v Německu. Světlo světa spatřila již v roce 1883. Dnes Ravensburger vyrábí 2D puzzle, 3D puzzle, vedle toho též deskovky a hitem sortimentu je systém kuličkových drah GraviTrax, což je skutečně vysoký level kuličkových drah, který chytne i ty, které doposud tyto skládačky nebavily.

Co mluví o kvalitě puzzle?

Samozřejmě výběr dokonalého motivu, kde nejde jen o pěkný obrázek, ale i o výběr takového, který podle úrovně hráče, jenž puzzle skládá, dokáže navádět, nebo naopak záměrně mást při skládání. Prémiovou kvalitu pak garantuje výběr materiálu i precizní tvarování jednotlivých dílku. Když jsou tyto dva elementy skutečně na úrovni, musíte při spojení dílků dokonce slyšet, jak hezky zaklapnout, jakmile zapadají jeden do druhého. Přitom pro spojení dílků není nutné vyvíjet žádnou sílu. Ve firmě Ravensburger jsou na tuto svoji technologii natolik hrdí, že jí dali i název – softclick technology. Tato technologie se uplatňuje jak na začátečnických puzzle o velikosti kolem 300 kusů, tak na gigantech, jakým je i výzva pro největší fandy puzzle se 40 320 dílky.

Neznalé u puzzle překvapí ruční výroba

Každý dílek je u Ravensburger puzzle pečlivě vytvarován díky ručně ovládaným prorážečům. Obrázky jsou proto velice precizní a bez vad. Samozřejmostí musí být prémiový karton u kterého záleží i na takových detailech, jako je orientace buničinových vláken či jejich délka. Firma dbá i na ekologičnost své výroby, a to již u výběru vhodného kartonu pro skládačky. Ravensburger tiskne puzzle na lněný papír s ražbou. To minimalizuje odlesky, které u levných kartonů znesnadňují skládání. Přitom barevnost a detaily zůstávají na nejvyšší úrovni.

Mysleli jste si, že u puzzle pracujete s dvěma tvary dílků?

Tak pozor! U 1000 dílkových puzzle Ravensburger je každý dílek jedinečný. Šablony se kreslí ručně, skutečně dílek po dílku. Precizní výrobou se pak zajistí, že dílky do sebe perfektně zapadají. Aby vše fungovalo, prochází výrobky též pečlivou a přísnou kontrolou kvality, ale rovněž bezpečnosti. Což platí zejména u výrobků určených dětem.

Nejznámější značky puzzle

Puzzle Ravensburger jsou skutečnou špičkou mezi výrobky. Vybírat puzzle můžete však i od dalších tradičních značek: polské puzzle Castorland, od evropského výrobce Clementoni, vyrábí je rumunský D-Toys, české Dino, italská firma Editions Ricordi, španělská Edica, kanadská firma Eurographics, rakouský Piatnik, holandský výrobce Jumbo, polský Trefl, či další němečtí výrobci – Schmidt, Spiel Spass a Heye.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *