Loading

wait a moment

Bowling, nebo mikrobowling?

Rádi byste své podnikání rozšířili o bowling a nabídku služeb obohatili o bowlingovou dráhu? Správná volba. Tento sport si totiž nachází čím dál tím více příznivců.

Bowling je halový sport, ve kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Obliba tohoto sportu přitom stoupá. Přibývá jak například firemních bowlingových turnajů, tak se i zvyšuje zájem laické veřejnosti o tento sport.

Typy bowlingových drah

Podle technologie se bowlingové dráhy dělí na dvě kategorie: šňůrové a bezšňůrové. Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu stavění kuželek. Profesionální dráhy, které slouží k pořádání soutěží a turnajů, musí být vybaveny technologií bezšňůrovou.

Šňůrová a bezšňůrová technologie

Bezšňůrová technologie je dražší a také náročnější na servis, který může provádět pouze speciálně vyškolený technik. Servis a opravy bowlingových drah tak v každém případě přenechejte profesionálům. Levnější šňůrová technologie je pak dostačující u „neprofesionálních“ bowlingových drah, které mají sloužit pouze k pobavení hostů. Ostatní části bowlingu jsou pak pro obě technologie stejné.

Mikrobowling a minibowling

Nemáte pro pořízení klasické bowlingové dráhy dostatek prostoru? Nevěste hlavu. Nabízí se vám totiž i mikrobowling či minibowling, což jsou takové zmenšené verze klasického bowlingu. Sice se zde nenabízí možnost hry na profesionální úrovni, kdy se výsledky zapisují do oficiálních statistik Českého bowlingového svazu, dobře zahrát si ale můžete. Tedy vaši hosté. Základem minibowlingu, jak již název napovídá, je zkrácená bowlingová dráha, pro malé prostory přímo ideální řešení. Další možností, která se vám nabízí, pak je mikrobowling, jež je něčím mezi kulečníkem a bowlingem. V jedné dráze se pohybuje kulečníková koule, která se tágem odráží po zkrácené dráze.

Venkovní bowling

Pokud vás nedostatek prostoru netíží, skvělým doplněním vašich sportovních aktivit by mohl být tzv. venkovní bowling. Venkovní bowlingové dráhy při stavění kuželek používají výhradně tzv. šňůrovou technologii, která je sice hlučnější než šňůrová, pro venkovní dráhy je ale optimální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *